۵ تفاوت کلیدی بین سرمایه گذاری و ترید کردن

وقتی صحبت از بدست آوردن ثروت در بازار سهام می شود، موضوع سرمایه گذاری و ترید کردن مطرح می شود. این دو حوزه، رویکردهای بسیار متفاوتی در بدست آوردن ثروت یا ایجاد سود در بازارهای مالی دارند. با مقاله تفاوت سرمایه گذاری و ترید از وب سایت اوآموز همراه باشید

برای اینکه تفاوت بین این دو را به خوبی متوجه شوید با یک مثال شروع می کنیم. فرض کنید شما و دوستتان مقداری بذر برای کاشت در مزرعه تان خریده اید. شما بذرهایتان را در همان روز فروخته اید تا سود بدست آورید و دوستتان بذرها را کاشته است تا چند سال بعد، بذرهای جدید بیشتری بدست آورد. در طول این سال ها، شما بذرهایتان را به محض خریدن می فروختید و دوستتان آن ها را می کاشت و در نهایت هر دو به سود رسیدید.

به عبارت دیگر، می توان این طور گفت که شما بذرهایتان را ترید کرده اید و دوستتان آن ها را سرمایه گذاری کرده است. حال که با مفهوم کلی ترید و سرمایه گذاری آشنا شده اید، بیایید به سراغ تفاوت های اصلی بین سرمایه گذاری و ترید کردن برویم…

 

مدت زمان

ترید کردن نوعی نگه داشتن سهام برای مدت زمان کوتاه است. این زمان ممکن است چند روز تا چند هفته طول بکشد. تریدرها تا زمانی که سهام به بیشترین میزان کارایی اش برسد، آن را نگه می دارند و پس از آن به سمت فروش می روند.

سرمایه گذاری رویکردی است که بر اساس خرید و نگهداری دارایی کار می کند. برخی از سرمایه گذاران دارایی هایشان را حتی برای چند سال نگه می دارند و به نوسانات کوتاه مدت بازار توجهی نمی کنند.

رشد سرمایه

تریدرها به حرکت قیمت سهام در بازار نگاه می کنند. در صورتی که قیمت بالاتر رفت، می توانند سهام را بفروشند. به عبارت دیگر، به مهارت زمانبندی بازار برای بدست آوردن بیشترین سود در کوتاه ترین مدت ترید کردن می گویند؛ اما سرمایه گذاری به معنی توانایی ایجاد ثروت از طریق افزایش سود سهام با کیفیت، در طول چندین سال است. با مقاله تفاوت سرمایه گذاری و ترید از سایت اوآموز همراه باشید.

ریسک

هم در معامله و هم در ترید کردن، ریسک از دست رفتن دارایی هایتان وجود دارد. با این حال، ترید کردن ریسک بالاتر و بازده بیشتری دارد، زیرا ممکن است در مدت زمان کوتاهی، ارزش یک دارایی بالا تر برود.

در مقابل، سرمایه گذاری در کوتاه مدت، ریسک نسبتاً پایین تر و همچنین بازده پایین تری دارد. اما اگر دارایی تان را برای مدت زمان طولانی نگهداری کنید، این احتمال وجود دارد که بازده شما بیشتر شود.

هنر در مقابل مهارت

تریدر ها افراد آموزش دیده و ماهری هستند که وقت خود را در بازار می گذرانند و روند بازار را تحلیل و بررسی می کنند تا در زمان تعیین شده، سود بیشتری کسب کنند. این مهارت ها مربوط به روانشناسی بازار است. (شما در حال مطالعه مقاله ۵ تفاوت کلیدی بین سرمایه گذاری و ترید هستید)

از طرف دیگر، سرمایه گذاران سهامی را که می خواهند در آنها سرمایه گذاری کنند، تجزیه و تحلیل می کنند. سرمایه گذاری شامل هنر یادگیری اصول تجارت و پایبند بودن به سرمایه گذاری طولانی مدت است. این هنر مربوط به فلسفه تجارت کردن است.

شخصیت سرمایه گذار ها و تریدر ها

تریدر ها برای مدت زمان کوتاهی پولشان را در یک سهام قرار می دهند. آنها با سرعت بالاتری خرید فروش می کنند تا بیشترین سود را بدست آورند. به عبارت دیگر، شخصیت تریدرها (مقاله شخصیت های مختلف تریدر ها) به گونه ای است که همیشه مشتاق هستند زودتر از دیگران به ثروت برسند. از آنجایی که از دست دادن زمان ممکن است ضرر هنگفتی برایشان به همراه داشته باشد، به خوبی می آموزند که چطور عملکرد فعلی شرکت ها را بررسی و از آن استفاده کنند.

مقاله چگونه یک تریدر موفق شویم؟ را در این لینک بخوانید

شخصیت سرمایه گذاران به این صورت است که از هرج و مرج های بازار فاصله گرفته و روی ارزش سهام سرمایه گذاری می کنند. آنها برای مدت زمان طولانی تری سرمایه گذاری می کنند و سهام خود را تحت نظر دارند. درنتیجه، سرمایه گذاران صبر و حوصله بیشتری به خرج می دهند تا به هدفی که دارند برسند.

نتیجه گیری

سرمایه گذاری و ترید کردن، دو حوزه متفاوت در تجارت سهام هستند.

هر کدام از این رویکرد ها، شیوه تجارت جداگانه ای دارند

و در مدت زمان تجارت، رشد سرمایه، ریسک پذیری، توانایی ها و شخصیت افرادی که در گیر آن ها هستند تفاوت هایی وجود دارد.

با شناخت این تفاوت ها، می توانید در انتخاب نحوه تجارتتان بهتر تصمیم بگیرید و شیوه معاملاتی خودتان را به درستی انتخاب کنید.

امیدواریم با مطالعه این صفحه از وب سایت اوآموز ، به خوبی با تفاوت سرمایه گذاری و ترید کردن آشنا شده باشید.

منبع