معرفی سایت CoinMarketCap

با وب سایت اوآموز همراه باشید.

CoinMarketCap وبسایتی است که اکثر ارزهای دیجیتال موجود در بازار را ردیابی می کند و ارزش آن ها را به دلار نشان می دهد. علاوه بر این، این سایت مقدار سکه هایی که در حال حاضر در گردش است، حجم معامله شده در ۲۴ ساعت گذشته، تغییر در ارزش ارزها در ۲۴ ساعت گذشته بر حسب درصد و سقف بازار (ارزش کل ارز های در گردش) را نشان می دهد. (مقاله چگونه یک تریدر شویم؟)

از آن جایی که سایت CoinMarketCap با صرافی ها در ارتباط است، اطلاعاتش به طور مرتب به روز می شوند. می توانید با مراجعه به این سایت، نوسانات قیمت یک ارز را در نمودار بازار مشاهده کنید. همچنین، این سایت نوسانات ارز در مدت ۷ روز را با یک نمودار کوچک نشان می دهد، بنابراین به راحتی می توانید تغییرات ارزش هر ارز را رصد کنید. همچنین، کاربران می توانند به اعتبار اطلاعات مشخص شده در وب سایت رأی دهند.

سایت CoinMarketCap از زمان راه اندازی در سال ۲۰۱۷ تا کنون، اطلاعات مربوط به بیش از ۲۷۰۰ ارز مختلف را ثبت کرده است.

در لیست سایت CoinMarketCap، ارز ها به ترتیب مجموع سقف بازار مرتب شده اند، نه بر اساس توانایی رشد ارزش، ارزش هر ارز و …. ، بنابراین اگر ارزی در اول لیست قرار دارد، به این معنی نیست که رشد آن بیشتر است.

کاربرد CoinMarketCap

CoinMarketCap سایت خوبی برای پیگیری نوسانات ارزهای رمزنگاری شده، بررسی میزان ارز های استخراج شده روزانه و مشاهده تغییر قیمت آن ها است. با یک نگاه ساده به این سایت، می توانید خیلی سریع به اطلاعات ارز مورد نظرتان دسترسی داشته باشید. ( نحوه سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتالی )

CoinMarketCap سایتی برای خرید یا فروش سکه نیست، بلکه ابزاری برای تریدر هاست تا با استفاده از آن، بتوانند پیش بینی های خود را به درستی انجام دهند و سود بیشتری کسب کنند.

ارز های رمزنگاری جدید هر چند وقت یک بار به CoinMarketCap اضافه می شوند؟

CoinMarketCap دارای یک تالار گفتمان در سایت Bitcointalk.org است که در آن، هرکسی که ارز جدیدی ایجاد کرده، می تواند پیشنهاد اضافه کردن آن را به وبسایت بدهد. سپس صاحب CoinMarketCap ارز را بررسی می کند و تعداد ارزهای در گردش، ارزش و سایر اطلاعات مورد نیاز را دریافت می کند و در مورد اضافه کردن یا نکردن آن تصمیم می گیرد.

به طور کلی، ارز های جدید به صورت هفتگی اضافه می شوند، و در زمانی که ارزش آن ها به صفر برسد، از سایت حذف می شوند. (مقاله نحوه مدیریت سرمایه)

ویژگی های سایت CoinMarketCap

با مراجعه به این سایت، می توانید از ابزارهای خاصی مانند نمودارهای جهانی، تصاویر و رویدادهای گذشته، ماشین حساب تبدیل ارز، واژه نامه ارزهای رمزنگاری شده، خرید ارزهای رمزنگاری شده، لیست مشاهده و ویجت ها (برنامک) استفاده کنید. برخی از ویژگی های دیگر سایت به شرح زیر است:

۱. CoinMarketCap یک حالت شبانه دارد که می تواند پس زمینه صفحه سایت را روشن یا تیره کند.

۲. این سایت برنامه برنامه مخصوص به خودش را ارائه می دهد و می توانید آن را در App Store دانلود کنید.

۳. در پایین صفحه اصلی، لینک های مختلفی برای دسترسی به قسمت های دیگر سایت وجود دارد.

۴- در پایین صفحه اصلی، لینک هایی برای اهدای ارزهای رمزنگاری شده وجود دارد.

۵. در بالای صفحه اصلی، یک کادر جستجو وجود دارد که می توانید برای جستجوی هرگونه اطلاعات مهمی از آن استفاده کنید.

۶. در بالای صفحه اصلی، سه خط عمودی وجود دارد که برخی از ویژگی ها مانند رتبه بندی، روند ارز، ابزار و خدمات را ارائه می دهد.

۷. می توانید این سایت را با زبان های مختلفی تنظیم کنید.

جوانب مثبت و منفی سایت CoinMarketCap

فواید

  • افرادی که به زبان انگلیسی تسلط زیادی ندارند، می توانند زبان سایت را تغییر دهند.
  • CoinMarketCap دارای مطالب بسیار آموزنده ای در زمینه ارزهای رمزنگاری شده است.
  • ابزارهای اطلاعاتی بسیار زیادی دارد.
  • بیشتر یوتیوبر ها در هنگام صحبت کردن درباره ارزهای رمزنگاری شده به این سایت مراجعه می کنند.
  • امکان خرید ارزهای رمزنگاری شده را به کاربران می دهد.
  • برای انتشار اطلاعات به مردم، از پلتفرم های رسانه های اجتماعی استفاده می کند.

برای مشاهده مقاله نشانه های کلاهبرداری در ارزهای دیجیتال کلیک کنید

معایب

  • این سایت همیشه کاملاً دقیق نیست و گاهی اوقات اطلاعاتی را نشان می دهد که متفاوت از سایت های دیگر است. این به این دلیل است که صرافی های مختلف، اطلاعات یکسانی را منتشر نمی کنند.

امیدواریم با مطالعه این صفحه، به خوبی با سایت CoinMarketCap آشنا شده باشید…

منبع:

منبع یک

منبع دو